“Bir Umut Öyküsünde Tatlı Telaş” Konulu Hikaye Yarışması Başvuruları Başladı.

“Bir Umut Öyküsünde Tatlı Telaş” Konulu Hikaye Yarışması Başvuruları Başladı.

Kayısı İle İlgili Anılar Hikâye Oluyor

25’inci Uluslararası Kültür Sanat Etkinlikleri ve KayısıFestivali hazırlıkları kapsamında Malatya Büyükşehir Belediyesi Kültür veSosyal İşler Daire Başkanlığı tarafından “Bir Umut Öyküsünde Tatlı Telaş”konulu hikaye yarışması düzenleniyor.

Konuyla ilgili olarak Büyükşehir Belediyesi tarafındanverilen bilgilere göre, “Bir Umut Öyküsünde Tatlı Telaş” konulu hikaye yarışmaamacının Malatya’nın kültürünü, sanatını ve bütün değerlerini içeren bunlarınyanı sıra kayısıyı da öne çıkaran bir hikâye yarışması olduğu bildirildi. Esasamacının şehrin birlik beraberliği, dirlik düzeni ve dayanışması için olduğunu,şehrin tarihini, kültürünü, medeniyetini, geçmişteki yaşanmışlıklarını,günümüzde yaşanılanlarını ve gelecekte yaşanılacakları bir birlik atmosferiiçerisinde ve yol istikrarı içerisinde gitmesini sağlamak olduğu da vurgulandı.Verilen bilgilerde ayrıca Malatya’yı değerlendirirken tarihi itibariyleinsanlık medeniyetinin başladığı, Anadolu’yu Anayurt yapan destan şehri olaraktarif edildiğine ve medeniyetin inkişaf ettiği şehrimizde de medeniyetinnüvelerini festivallerde, kültür ve sosyal etkinliklerde ortaya çıkarıp temayüzettirmemiz gerektiği ifade edildi. Bu hikaye yarışmasının de coğrafi işaretalan kayısısının hak ettiği değere ulaşması için kayısıyı kayısı tadındahikâyeye dökmek amacıyla düzenlendiği belirtildi.

Ayrıca Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan açıklamayagöre yarışmacıların, eserlerini en geç 18 Temmuz Pazartesi 2022 tarihinde saat17.00’a kadar Malatya Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler DairesiBaşkanlığına (İnönü Mahallesi, İnönü Caddesi No:189 Büyükşehir Belediye BinasıKarşısı Kat:2) teslim etmeleri gerektiği belirtildi. Ayrıca yarışma sonucundadereceye giren yarışmacılardan birinciye 5000 TL, ikinciye 3000 TL, üçüncüye2000 TL ödül verileceği ve mansiyon olarak da 3 kişiye 1000’er TL ödülverileceği ifade edildi.

Açıklamada detaylı bilgi almak isteyen yarışmacılarınMalatya Büyükşehir Belediyesi, Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı İnönüMahallesi, İnönü Caddesi, No:189 Büyükşehir Belediye Binası Karşısı Kat:2adresinden, 0422 377 86 98 telefon numarasından veya yusranurtopdas@malatya.bel.tr elektronikposta adreslerine başvurabilecekleri ifade edildi.