Millet Kütüphanesinde Çalışmalar Bitme Aşamasında

Millet Kütüphanesinde Çalışmalar Bitme Aşamasında

 

Modern Bir Kütüphaneyi Öğrencilerimizin Hizmetine Sunacağız

Her alanda hizmet ve yatırımlarına devam eden Malatya Büyükşehir Belediyesi, Malatya’ya yakışır modern ve günümüz şartlarında öğrencilerin ihtiyaçlarını karşılayabilecek bir kütüphane kazandırıyor.

Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından Malatya’ya kazandırılacak olan Millet Kütüphanesi toplamda 13 bin 300 m2 kapalı olana sahip. Altı otopark olarak planlanan ve bodrum, zemin + 2 kat olarak inşa edilen Millet Kütüphanesinden her yaş gurubundan öğrenci faydalanabilecek.

Millet Kütüphanesindeki çalışmalar hakkında bilgiler aktaran Fen İşleri Daire Başkanı Yusuf Aknişan, “ Bilindiği gibi Sayın Büyükşehir Belediye Başkanımızın vurguladığı gibi ilimizde kütüphanemiz yoktu. Bu anlamda Sayın Başkanımız ilimizin sorunlarıyla alakalı çok ciddi gayretler göstermekte ve bu anlamda da kütüphanemizin Malatya’ya kazandırılması noktasında çok ciddi bir emek sarf edip inşaatımızı tamamlama noktasına getirdik. Bu anlamda Sayın Başkanımıza teşekkür ediyoruz. Şu anda kütüphane inşaatımızın sonlarına geldik. Yaklaşık 13 bin 300 m2 kapalı alanımız var. Kütüphane inşaatımızın alanı 8 bin m2. 5 bin 500 m2 kapalı otoparkımız yer almakta. Kapalı otoparkımız Sayın Başkanımızın daha önce belirttiği gibi afet gibi durumlarda sığınak olarak kullanılabilecek bir durumda. Bununla alakalı sadece kütüphanemizdeki otoparkımız değil kent meydanımızın altına yapacağımız otopark ve millet bahçemizdeki otopark, hepsi sığınak olarak kullanılabilecek nitelikte. Kütüphane inşaatımızda dış cephe ve içerideki işlerimizin sonlarına yaklaşmış durumdayız. En kısa zamanda inşaatımızı tamamlayıp gençlerimizin ve istifade edecek herkesin hizmetine açmayı planlıyoruz. Sayın Başkanımıza ve emeği geçen arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.